با ادامه شیوع کرونا، افراد بیشتری که تست کووید مثبت داشته‌ و قرنطینه شده‌اند به آزمایشگاه مراجعه می‌کنند، با این سؤال که چه زمانی نتیجه تست مجدد آنها منفی خواهد شد و کی می‌توانند به سفر بروند.

توجه داشته باشید که تست PCR کووید ۱۹ می‌تواند تا هفته‌ها یا حتی ماه‌ها مثبت بماند. البته همیشه این‌طور نیست اما اگر بلافاصله پس از قرنطینه ۱۰ تا ۱۴ روزه، اقدام به رزرو تست کووید کرده‌اید، به احتمال قوی تست شما مثبت خواهد شد. در بعضی موارد، نتیجۀ تست غیرقطعی خواهد بود. هر چه بیشتر صبر کنید، احتمال نتیجۀ منفی برای تست بیشتر است.

دکتر قریشی‌زاده

مرکز تخصصی انجام آزمایش کرونا در ارومیه
آزمایشگاه ماهان فرهنگیان یکی از مرکز آزمایشگاهی متمایز در استان آذربایجان غربی با مجوز انجام تست PCR کرونا و تست آنتی بادی Covid-19 در ارومیه است. برای هماهنگی و رزرو وقت آزمایش با پذیرش آزمایشگاه تماس بگیرید.

تست PCR کرونا    تست آنتی بادی کرونا

به نظر می‌رسد که میانگین زمان منفی‌شدن مجدد، ۳۰ روز است. البته به این معنی نیست که فرد در تمام این مدت، بیمار یا ناقل است. پس از پایان مدت قرنطینه، چنین فرض می‌شود که فرد آلوده نیست اما ممکن است تست برای مدتی مثبت بماند. البته موارد بسیار نادری وجود دارد که در آنها نتیجه تست‌های بعدی تا بیش از سه ماه بعد همچنان مثبت بود.

ممکن است یک شخص خاص در یک روز و در دو آزمایشگاه متفاوت تست کووید بدهد و نتیجه یکسان نباشد. ممکن است این موضوع را به خطای آزمایشگاهی نسبت دهیمف؛. با این حال، در اکثر موارد این اتفاق مربوط به حساسیت تست‌ها در آزمایشگاه‌های متفاوت است. تست مثبت با حساسیت پایین در یک آزمایشگاه، ممکن است در آزمایشگاه دیگر منفی شود.

آزمایشگاه ماهان، متمایز در خدمات

آزمایشگاه ماهان یک مجموعه تخصصی در ارومیه است که با دارا بودن تجهیزات روز آزمایشگاهی و پرسنل متخصص، آزمایش‌های تشخیصی کرونا را در فضایی کاملا ایزوله با بالاترین دقت ارائه می‌کند.

جوابدهی سریع و دقیق

تحلیل نتایج کلیه آزمایش‌ها توسط متخصص دارای دکترای علوم ژنتیک، و آماده‌سازی جواب‌ها در کمتر از ۲۴ ساعت

نتایج معتبر

ارائه نتیجه آزمایش به صورت آنلاین و همچنین هولوگرام‌دار چاپی برای ارائه به ایرلاین‌ها برای سفرهای خارجی.

دقت بالا

استفاده از دستگاه‌های روز آزمایشگاهی، نظارت مداوم بر روند انجام آزمایش، و استفاده از کیت‌های خارجی معتبر.

راحتی و آسایش

خدمت رسانی در هفت روز هفته، مستقر در مرکز شهر، با پارکینگ اختصاصی، در محیط کاملا جداگانه از سایر بخش‌ها.