جوابدهی آنلاین

مرکز انجام

تست آنتی بادی کرونا در ارومیه

تست آنتی بادی کرونا یا آزمایش سرولوژی Covid-19، نوعی آزمایش خون است که به کمک آن می‌توان عفونت‌های گذشته ناشی از ویروس SARS-CoV-2 را شناسایی کرد.

آنتی‌بادی ممکن است تا ماه‌ها پس از رفع بیماری در خون قابل تشخیص باشد. در ارومیه برای انجام آزمایش آنتی بادی کرونا می‌توانید به آزمایشگاه ماهان واقع در خیابان کاشانی مراجعه کنید و در کمتر از چهار ساعت نتیجه آن را به صورت چاپی یا از بخش جوابدهی سایت ماهان دریافت کنید.

تست مثبت PCR کرونا به چه معناست؟

«آنتی بادی» نوعی پروتئین تولید شده توسط سیستم ایمنی است که در پاسخ به عفونت در بدن تولید می‌شود. سیستم ایمنی شما که شامل شبکه گسترده‌ای از سلول‌ها، بافت‌ها و اعضای متعدد است، عناصر خارجی را در خون شما شناسایی می‌کند و به مقابله با عفونت‌ها و بیماری‌ها کمک می‌کند. دو تا سه هفته پس از ابتلا به ویروس کرونا، آنتی‌بادی کافی در بدن تولید می‌شود که قابل شناسایی در تست آنتی‌بادی باشد؛ به همین دلیل نباید زودتر از این بازه زمانی تست آنتی‌بادی انجام شود.

آنتی‌بادی‌ها ممکن است ماه‌ها و یا حتی بیشتر توسط این تست قابل تشخیص باشند. اگرچه این آنتی‌بادی‌ها احتمالا تا حدودی در برابر ویروس کرونا امنیت ایجاد می‌کنند، در حال حاضر مستندات کافی برای اطلاع از میزان تداوم این آنتی‌بادی‌ها، و یا میزان اثربخشی آنها در برابر آلودگی‌های آتی وجود ندارد. مواردی گزارش شده است که برخی افراد دوباره به این ویروس مبتلا شده‌اند، البته تعداد آنها بسیار کم است. تحقیقات درباره آنتی‌بادی‌های Covid-19 و دیگر اجزای سیستم ایمنی همچنان در حال انجام هستند تا درباره مصونیت در برابر این ویروس بیشتر بدانیم.

ویروس کرونا وارد بدن می‌شود که منجر به عفونت ناشی از این بیماری می‌گردد. فرد مبتلا ممکن است عوارض داشته یا نداشته باشد.

سلول‌های سیستم ایمنی بدن با تولید آنتی‌بادی‌هایی که دقیقاً با آنتی‌ژن ویروس مهاجم همخوانی دارد، به مقابله با آن کمک می‌کنند.

پس از رفع عفونت، آنتی‌بادی‌های پشتیبان می‌توانند در بدن باقی بمانند تا در آینده جلوی عفونت‌های احتمالی ناشی از این ویروس را بگیرند.

تست‌های آنتی‌بادی می‌توانند وجود انواع مشخصی از آنتی‌بادی‌های مرتبط با ویروس کووید ۱۹ را شناسایی کنند.

آنتی بادی های اتصال دهنده. این نوع آزمایش که امروزه در سطح گسترده‌ای در دسترس است، می‌توانند تشخیص دهند آیا بدن شما هرگونه آنتی‌بادی در پاسخ به یک عفونت Covid-19 تولید کرده است یا خیر. اما این نوع تست نمی‌تواند تعیین کند پاسخ سیستم ایمنی تا چه حد گسترده یا مؤثر است.

آنتی بادی های خنثی کننده. این نوع تست که به تازگی طراحی شده و تاکنون در ایران انجام نگرفته است، با حساسیت بالاتر قادر به شناسایی بخشی از آنتی‌بادی‌های تولید شده در برابر کرونا است که می‌تواند ویروس را غیرفعال کند. این تست بعد از مثبت شدن تست آنتی‌بادی اتصال‌دهنده می‌تواند انجام شود و یک گام جدید در مسیر تشخیص میزان اثرگذاری آنتی‌بادی‌های بدن شما در مسدود کردن راه ویروس‌هاست تا جلوی یک عفونت دیگر ناشی از این ویروس را بگیرند.

تست PCR

کرونا در ارومیه

تست PCR

کرونا در ارومیه

آزمایشگاه ماهان ارومیه دارای مجوز از وزارت بهداشت و درمان با نتیجه معتبر برای کلیه ایرلاین‌های داخلی و خارجی است و در هفت روز هفته، آماده انجام آزمایش PCR برای بیماران مشکوک به کرونا و همچنین مسافران خارج از کشور است.

mahanlab-p-landing-covid-st-pcr-i-1-min

انجام آزمایش PCR کرونا در بخش اختصاصی ایزوله با رعایت دقیق استانداردها

mahanlab-p-landing-covid-st-pcr-i-3-min

انجام نمونه‌گیری در بخش اختصاصی آزمایشگاه و یا در منزل و محل کار شما

mahanlab-p-landing-covid-st-pcr-i-2-min

ارائه نتیجه چاپی هولوگرام‌دار و یا اینترنتی، در بخش فارسی و یا انگلیسی در سایت

mahanlab-p-landing-covid-st-pcr-i-4-min

ارائه‌دهنده تست PCR مورد نیاز برای مسافرت‌های خارج از کشور در اسرع وقت

به منظور پیشگیری هرچه سریع‌تر از انتشار بیماری، انجام آزمایش برای افراد دارای علائم مشکوک و یا دارای معرفی از پزشک بدون نوبت انجام می‌پذیرد.

به منظور پیشگیری هرچه سریع‌تر از انتشار بیماری، انجام آزمایش برای افراد دارای علائم مشکوک و یا دارای معرفی از پزشک بدون نوبت انجام می‌پذیرد.

چرا آزمایشگاه ماهان؟

آزمایشگاه ماهان یک مجموعه متمایز در ارومیه است که با دارا بودن تجهیزات روز آزمایشگاهی و پرسنل متخصص، آزمایش‌های تشخیصی کرونا را در فضایی کاملا ایزوله با بالاترین دقت ارائه می‌کند.

جوابدهی سریع و دقیق

تحلیل نتایج کلیه آزمایش‌ها توسط متخصص دارای دکترای علوم ژنتیک، و آماده‌سازی جواب‌ها در کمتر از ۲۴ ساعت

نتایج معتبر

ارائه نتیجه آزمایش به صورت آنلاین و همچنین هولوگرام‌دار چاپی برای ارائه به ایرلاین‌ها برای سفرهای خارجی.

دقت بالا

استفاده از دستگاه‌های روز آزمایشگاهی، نظارت مداوم بر روند انجام آزمایش، و استفاده از کیت‌های خارجی معتبر.

راحتی و آسایش

ارائه خدمات در هفت روز هفته، مستقر در مرکز شهر، با پارکینگ اختصاصی، در محیط کاملا جداگانه از سایر بخش‌ها.

آدرس
ارومیه، خیابان کاشانی، درمانگاه فرهنگیان

ساعات پذیرش
شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۷ صبح الی ۸ عصر
جمعه از ساعت ۷ صبح الی ۲ بعد از ظهر

نمونه گیری در منزل

اگر بیمار با محدودیت حرکتی دارید و یا امکان و فرصت مراجعه به آزمایشگاه ندارید، با ما تماس بگیرید.

سؤالات پرتکرار درباره تست آنتی بادی

برای انجام آزمایش سرولوژی کرونا، می‌توانید به آزمایشگاه‌های معتبر در سراسر کشور مراجعه کنید. آزمایشگاه ماهان در ارومیه آماده انجام این آزمایش است. در صورتی که امکان مراجعه حضوری به آزمایشگاه را نداشته باشید همکاران ما برای نمونه‌گیری در منزل در خدمت شما خواهند بود.

نتیجه مثبت سرولوژی یا آنتی‌بادی به این معنی نیست که شما در برابر کرونا ایمن هستید. فعلا شواهدی وجود ندارد که حضور آنتی‌بادی برای کرونا به معنی محافظت در برابر عفونت‌ دوباره با کرونا است و اگر اینطور باشد، چه مدتی محافظت طول می‌کشد.

در صورت مثبت شدن نتیجه این آزمایش، باید در اسرع وقت نسبت به انجام تست PCR اقدام کنید تا وجود یا عدم‌وجود ویروس در بدن شما تشخیص داده شود و از انتقال آن به افراد دیگر جلوگیری شود.

اگر عفونت فعال کرونا ویروس را داشته باشید تست مولکولی می‌تواند وجود آن را تشخیص دهد.

اگر در تست آنتی‌بادی SARS-CoV-2 پاسخ مثبت دریافت کرده اید، احتمال دارد اخیراً یا قبلاً Covid-19 داشته باشید. همچنین این احتمال وجود دارد که نتیجه مثبت اشتباه باشد، که با نام «مثبت کاذب» شناخته می‌شود.

پاسخ منفی در تست آنتی‌بادی SARS–CoV–۲ به این معنی است که آنتی‌بادی‌های ویروس در نمونه شما تشخیص داده نشده است؛ همچنین این نتیجه می‌تواند به این معنی باشد که:
• شما قبلاً به کرونا مبتلا نشده‌اید.
• شما قبلاً کرونا داشته‌اید اما هنوز آنتی‌بادی‌های قابل تشخیص گسترش نیافته‌اند. مشخص نیست که آیا همۀ افراد مبتلا پاسخ آنتی‌بادی قابل تشخیص را گسترش دهند یا خیر.
• ممکن است نتیجه اشتباه باشد، که منفی کاذب شناخته می‌شود. این موارد وقتی اتفاق می‌افتد که تست، آنتی‌بادی را تشخیص ندهد حتی اگر آنتی‌بادی‌های اختصاصی برای کرونا را داشته باشید.
دلایل متعددی وجود دارد که چرا نتایج تست آنتی‌بادی منفی، قاطعانه نشان نمی‌دهد که کرونا را ندارید یا قبلاً مبتلا نشده‌اید. برای مثال، اگر سریع بعد از ابتلا به کرونا تست بدهید، ممکن است منفی شود، چون برای بدن طول می‌کشد تا پاسخ آنتی‌بادی را گسترش دهد. همچنین مشخص نیست که آیا سطوح آنتی‌بادی تا سطح غیر قابل تشخیص کاهش می‌یابد یا خیر.

خیر. در حال حاضر تنها آزمایش مورد قبول ایرلاین‌های داخلی و خارجی برای مسافرت به خارج از کشور، تست PCR است. برای انجام این آزمایش می‌توانید به مراکز معتبر در سراسر کشور مراجعه کنید. آزمایشگاه ماهان در ارومیه برای انجام این آزمایش در هفت روز هفته در خدمت شماست.

اگر پاسخ سؤال خود را نیافته اید، می توانید با شماره تلفن ۰۴۴۳۳۴۸۳۴۳۴ از ساعت ۷ صبح الی ۸ شب با پذیرش آزمایشگاه ماهان تماس بگیرید.

کرونا چه آثاری در بدن ما دارد؟

محققان و پزشکان در حال بررسی تغییراتی هستند که در حین دوران نقاهت و نیز پس از آن در بدن بیماران…

mahanlab-p-landing-covid-pr-articles-2-min

مراقبت از بیمار کرونایی در خانه

اگر بیمار مبتلا به کرونا در منزل دارید، لازم است این اقدامات و توصیه‌ها را برای مراقبت از خود و دیگران…

mahanlab-p-landing-covid-pr-articles-3-min

کنترل علائم بیماری

اگر نتیجه تست شما مثبت اعلام شده است، احتمالا انتظار دارید علائم بیماری طی ۱۰ الی ۱۴ روز برطرف شوند…

mahanlab-p-landing-covid-pr-articles-4-min

نتیجه تست جدید کی منفی می‌شود؟

بسیاری از افراد پس از مثبت اعلام شدن نتیجه و قرنطینه کردن خود و رفع بیماری، می‌خواهند به مسافرت بروند…

mahanlab-p-landing-covid-pr-articles-5-min

عوارض بلندمدت کرونا

اگرچه اکثر افراد مبتلا به ویروس کرونا در طی چند هفته بهبود می‌یابند، برخی افراد عوارض بلندمدتی را تجربه…

واکسن Covid-19

نکات کلیدی درباره واکسن کرونا، نحوه عملکرد آن در پیشگیری، و آنچه هنوز در این باره به طور قطع…