آزمایشگاه تخصصی ماهان، یکی از اولین مراکز انجام تست PCR کرونا در ارومیه و آذربایجان غربی است. بخش PCR این مرکز مطابق با استانداردهای وزارت بهداشت و درمان، با رعایت کلیه موارد ایمنی، و در بخشی کاملا جداگانه از سایر قسمت‌های آزمایشگاه ماهان راه‌اندازی شده است.

برای افزایش سرعت جوابدهی، این بخش از آزمایشگاه در ایام جمعه نیز از ساعت ۸ صبح الی ۲ بعد از ظهر در خدمت مراجعان گرامی است.

برای هماهنگی درباره انجام این آزمایش، می‌توانید با شماره تلفن ۰۴۴۳۳۴۸۳۴۳۴ با آزمایشگاه ماهان تماس بگیرید.

سؤالات متداول درباره تست کرونا

کسانی که علائم بیماری کووید ۱۹ را دارند، باید بر اساس قوانین و مقررات بهداشتی محلی، مورد آزمایش قرار گیرند.

به علاوه، حتی با وجود نداشتن هیچ نشانه ای از بیماری، ممکن است نیاز به تست کووید ۱۹ داشته باشید اگر:

  • با کسی که آزمایش کووید ۱۹ او مثبت بوده است، در تماس نزدیک بوده باشید.
  • در مرکز مراقبت های پزشکی شاغل هستید یا در مراکز شناسایی اولیه بیماری کار می کنید.
  • در مراکز مراقبت های طولانی مانند خانه ی سالمندان یا مراکز نگهداری بی خانمان ها که مردم نسبتاً نزدیک به یکدیگر زندگی می کنند، کار یا زندگی می کنید.
  • نیازمند یک دوره ی درمانی هستید یا در بیمارستان یا مراکز درمانی طولانی مدت تحت مراقبت هستید یا
  • برای سفر یا کار نیاز به غربالگری دارید.

نتیجه ی آزمایش مثبت به این معنی است که شما به احتمال زیاد اکنون مبتلا به کووید ۱۹ هستید و باید خودتان را قرنطینه کنید: در خانه بمانید، خودتان را از دیگران جدا کنید و اقدامات احتیاطی شامل استفاده از ماسک، رعایت بهداشت دست و حفظ فاصله ی اجتماعی را برای کاهش خطر گسترش ویروس، انجام دهید. اگر علائم بیماری بدتر شد، باید با مراکز ارائه ی خدمات بهداشتی محلی خود از طریق تلفن تماس بگیرید.

هر زمان که تمامی علائم بیماری برطرف شد و دوره ی قرنطینه را طبق راهنمای مراکز ارائه ی خدمات بهداشتی خود، به اتمام رساندید، دیگر نیازی به آزمایش مجدد نیست.

اگر در خانه ای با سایر اعضای خانواده زندگی می کنید، بسیار مهم است که اعضای خانواده ی شما نیز اقدامات احتیاطی را برای کاهش خطر سرایت بیماری و گسترش بیشتر ویروس انجام دهند. همه ی اعضای خانواده که علائم بیماری کووید ۱۹ را دارند، باید مورد آزمایش قرار گیرند و خودشان را تا زمانی که علائم بیماری برطرف نشده است، قرنطینه کنند.

نتیجه آزمایش منفی به احتمال زیاد به این معنی است که شما کووید ۱۹ ندارید ولی شما همچنان باید به رعایت بهداشت دست، حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک ادامه دهید. این امر به ویژه اگر علائم بیماری در بدن شما بروز کرده، بسیار مهم است، زیرا ممکن است که شما به این ویروس مبتلا شده باشید اما آزمایش آن را تشخیص نداده باشد. اگر معتقدید که علی رغم نتیجه منفی آزمایش در حقیقت به این ویروس مبتلا شده اید، با مرکز ارائه دهنده خدمات بهداشتی خودتان برای انجام مجدد آزمایش صحبت کنید. 

در حال حاضر مراکز دولتی و خصوصی منتخب در اکثر شهرهای کشور، تست PCR کرونا انجام می دهند. در ارومیه می توانید به آزمایشگاه تخصصی ماهان مراجعه کنید که یکی از مراکز برگزیده برای انجام این آزمایش است. بخش PCR آزمایشگاه ماهان مستقر در یک بخش کاملا جداگانه از سایر بخش‌های آزمایشگاه و با رعایت کلیه استانداردها انجام می شود.

برای رزرو وقت و هماهنگی انجام آزمایش، می توانید با شماره تلفن ۰۴۴۳۳۴۸۳۴۳۴ تماس بگیرید.

چرا آزمایشگاه ماهان؟

mahanlab-s-i-1-01

آزمایش پیوند اعضا
تنها آزمایشگاه خصوصی تست پیوند اعضا و مغز استخوان

mahanlab-s-i-1-02

تست PCR کرونا
مرکز خصوصی انجام آزمایش PCR کرونا در ارومیه

mahanlab-s-i-1-03

نمونه‌گیری در منزل
انجام نمونه گیری در خانه با رعایت کلیه استانداردها

mahanlab-s-i-1-04

دسترسی آسان
دارای پارکینگ اختصاصی داخلی، مستقر در مرکز شهر

mahanlab-s-i-1-05

تجهیزات نوین
بکارگیری آخرین تجهیزات و دستگاه‌های آزمایشگاهی

mahanlab-s-i-1-06

تجربه بین‌المللی
دارای شعب خارجی در سلیمانیه، بغداد و تاجیکستان