جوابدهی آنلاین

برای مسافران پروازهای خارجی

تست PCR کرونا در ارومیه

با خیال آسوده سفر کنید

طبیعی است که با شیوع کرونا در ماه‌هایی که گذشت، نگران سلامت خود و خانواده خود بوده باشید و از خیر سفرهای خارجی گذشته باشید. اما در فصل تابستان و با تکمیل تدریجی واکسیناسیون در بسیاری از کشورهای مقصد توریستی، سفرهای خارجی و لذت بردن از تعطیلات تابستانی دوباره معنی پیدا می‌کند و با رعایت برخی پروتکل‌ها می‌توانیم با آسایش خیال به فکر سفر باشیم.

همه‌گیری ویروس Covid-19 و تلاش برای مهار شیوع آن، موجب ایجاد تغییرات قابل‌توجهی در قوانین پروازهای داخلی و خارجی شده است. لابد می‌دانید که یکی از ملزومات سفرهای خارجی در اکثر قریب به اتفاق کشورها، انجام تست PCR کرونا قبل از پرواز و به همراه داشتن مدارک نشان‌دهنده نتیجه منفی آن است. طبیعتاً افرادی که نتیجه تست آنها مثبت باشد حق خروج از کشور ندارند.

روش تست PCR در حال حاضر دقیق‌ترین روش تشخیص ابتلا به ویروس کووید ۱۹ در تمامی کشورهاست. این آزمایش اعتبار بالایی در تشخیص ویروس کرونا دارد، مورد تایید سازمان بهداشت جهانی است و تمامی خطوط هوایی بین‌المللی برای اطمینان از سلامت مسافران آن را اجباری کرده‌اند. تست PCR باید در مراکز معتبر تأیید شده توسط سازمان‌های بهداشتی در هر کشور انجام گیرد.

آزمایش PCR کرونا در ارومیه

در پی انتشار سریع ویروس Covid-19 در کشورهای مختلف، مراکز علمی و تحقیقاتی در سراسر جهان سریعاً دست‌به‌کار شدند تا روش‌های تشخیص و درمان این بیماری را در حداقل زمان عرضه کنند. یافتن روش تست تشخیصی قطعی و با دقت کافی مستلزم انجام تحقیقات گسترده و دقیق بود تا سیستم‌های درمانی بتوانند با اطمینان از آن برای شناسایی موارد بیماری و جلوگیری از شیوع آن استفاده کنند.

پس از رسیدن موج ویروس کرونا به بخش‌های مختلف کشور، به دلیل ناشناختگی این ویروس و نبود زیرساخت‌های مورد نیاز، تا مدت‌ها تست تشخیصی و کیت‌های مورد نیاز برای روش PCR در دسترس مراکز آزمایشگاهی کشور قرار نگرفت. در ارومیه تا ماه‌ها پس از انتشار بیماری، آزمایش تشخیصی صرفاً در مراکز دولتی و برای موارد مشکوک انجام می‌گرفت و مسافران کشورهای خارجی مجبور به صرف هزینه و زمان برای مراجعه به استان‌های همجوار بودند؛ در شرایطی که گاه سفرهای زمینی نیز ممنوع اعلام می‌شد.

آزمایشگاه ماهان ارومیه با در نظر گرفتن شرایط پیش‌آمده و با آماده کردن مقدمات فنی، انسانی و محیطی، اقدام به راه‌اندازی مرکز تست PCR در ارومیه کرده و یکی از مراکز آزمایشگاهی در ارومیه است که با انجام سریع و دقیق این آزمایش با حداکثر ظرفیت و توان، در خدمت همشهریان و هم‌استانی‌های عزیز قرار گرفته است.

نتایج آزمایش PCR در آزمایشگاه ماهان مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، و مورد قبول برای کلیه خطوط هواپیمایی است و با در دست داشتن نتیجه آزمایش هولوگرام‌دار آن، ضمن اطمینان از سلامتی خود و خانواده‌تان می‌توانید با آسودگی خاطر به سفرهای خارجی بپردازید.

آدرس
ارومیه، خیابان کاشانی، درمانگاه فرهنگیان

ساعات پذیرش
شنبه تا پنج شنبه از ساعت ۷ صبح الی ۸ عصر
جمعه از ساعت ۷ صبح الی ۲ بعد از ظهر

مراحل انجام آزمایش

بخش PCR آزمایشگاه ماهان در فضایی کاملا ایزوله و جداگانه از سایر بخش‌ها، آماده پذیرش و انجام درخواست‌های شما در اسرع وقت است.

تعیین زمان آزمایش

سه روز پیش از پرواز برای انجام آزمایش با آزمایشگاه ماهان تماس بگیرید. برای اطمینان از مهلت اعتبار تست در پرواز و کشور مقصد، لازم است از آژانس هوایی خود در این مورد سؤال کنید.

نمونه گیری

نمونه‌گیری از طریق حلق و بینی و در بخش اختصاصی آزمایشگاه ماهان برای تست PCR انجام می‌گیرد. همچنین در صورت تمایل، همکاران ما آماده نمونه‌گیری در محل اقامت شما هستند.

دریافت نتیجه آزمایش

نتیجه آزمایش در کمتر از ۲۴ ساعت در سایت ماهان، به زبان فارسی و یا انگلیسی در دسترس است. برای مسافرت لازم است نتیجه چاپی آزمایش را با هولوگرام از آزمایشگاه دریافت کنید.

سفر کنید!

با در دست داشتن نتیجه منفی آزمایش، با خیال راحت آماده سفر شوید. فراموش نکنید که برای حفظ سلامتی خود در طی سفر، پروتکل‌های کامل بهداشتی را تا زمان بازگشت رعایت کنید.

نمونه گیری در منزل

اگر بیمار با محدودیت حرکتی دارید و یا امکان و فرصت مراجعه به آزمایشگاه ندارید، با ما تماس بگیرید.

چرا آزمایشگاه ماهان؟

آزمایشگاه ماهان یک مجموعه متمایز در ارومیه است که با دارا بودن تجهیزات روز آزمایشگاهی و پرسنل متخصص، آزمایش‌های تشخیصی کرونا را در فضایی کاملا ایزوله، با رعایت استانداردهای روز و با بالاترین دقت ارائه می‌کند.

تماس و رزرو

جوابدهی سریع و دقیق

تحلیل نتایج کلیه آزمایش‌ها توسط متخصص دارای دکترای علوم ژنتیک، و آماده‌سازی جواب‌ها در کمتر از ۲۴ ساعت

نتایج معتبر

ارائه نتیجه آزمایش به صورت آنلاین و همچنین هولوگرام‌دار چاپی برای ارائه به ایرلاین‌ها برای سفرهای خارجی.

دقت بالا

مجهز به آخرین دستگاه‌های آزمایشگاهی، نظارت مداوم بر روند انجام آزمایش، و استفاده از کیت‌های خارجی معتبر.

راحتی و آسایش

ارائه خدمات در هفت روز هفته، مستقر در مرکز شهر، با پارکینگ اختصاصی، در محیط کاملا جداگانه از سایر بخش‌ها.

تخفیف ویژه

تست PCR برای

برای کادر محترم درمان

نمونه‌گیری رایگان در منزل و محل کار

آزمایشگاه ماهان به منظور قدردانی از زحمات پرسنل محترم کادر درمانی و با توجه به مشغله کاری این عزیزان، نمونه‌گیری تست PCR کرونا در منزل و محل کار از آنها را به‌صورت رایگان انجام می‌دهد. برای سفارش این خدمات لطفاً با پذیرش آزمایشگاه تماس بگیرید و در زمان انجام نمونه‌گیری، کارت شناسایی شغلی خود را به همراه داشته باشید.

لطفاً توجه داشته باشید:

تست اجباری برای همه

افرادی که به تازگی دوره ابتلا به این ویروس را گذرانده‌اند، و حتی افرادی که واکسن کامل کرونا دریافت کرده‌اند برای سفر به اکثر کشورها باید مانند سایرین، آزمایش پی‌سی‌آر انجام داده باشند.

در بازگشت

اگر سفر شما بیش از ۴ روز خواهد بود لازم است پیش از ورود به ایران، در کشور مبدأ مجدداً آزمایش PCR انجام دهید. اگر بازگشت شما کمتر از ۹۶ ساعت از زمان خروج باشد نیازی به تست مجدد نیست.

حداقل سن آزمایش

حداقل سن انجام آزمایش PCR برای مسافرت، بستگی به قوانین کشور مقصد و شرکت هواپیمایی دارد. اگر در سفر کودک به‌همراه دارید، حتما در این مورد از آژانس هوایی که بلیت تهیه کرده‌اید سوال کنید.

آزمایشگاه های معتبر

شرکت‌های هواپیمایی، تنها مدارک ارائه‌شده توسط مراکز معتبر آزمایشگاهی را می‌پذیرند. برای پیشگیری از مشکل، قبل از تصمیم به انجام آزمایش، از معتبر بودن مرکز آزمایش اطمینان حاصل کنید.

محاسبه زمان آزمایش

تست PCR کرونا باید حداکثر ۷۲ ساعت قبل از ساعت پرواز انجام شده باشد. برای جلوگیری از هرگونه تاخیر در ارائه نتیجه آزمایش، توصیه می‌کنیم سه روز پیش از زمان پرواز برای آزمایش مراجعه کنید.

در طول پرواز

در پروازهای برخی از شرکت‌های هوایی، استفاده از ماسک و شیلد صورت در تمام طول سفر الزامی است. برای حفظ سلامت خود و تبعیت از قوانین، آنها را برای خود و خانواده‌تان به همراه داشته باشید.

نکته مهم: قوانین مسافرت در دوران کرونا دائماً در حال تغییر است و ممکن است اطلاعات درج‌شده در این صفحه، تغییر یافته باشند. برای راهنمایی دقیق درباره قوانین کنونی، حتماً با شرکت هواپیمایی خود تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید