برای اغلب آزمایش‌ها، توصیه می‌شود نمونه‌گیری بین ساعت 7 تا 11 و پیش از هرگونه فعالیت بدنی سنگین انجام شود.

برخی آزمایش‌ها باید در ساعات مشخص و با شرایط مشخصی انجام گیرد. برای مشاوره در این خصوص می‌توانید پیش از مراجعه به آزمایشگاه، با همکاران ما در پذیرش تماس بگیرید.

برای افرادی که فرصت یا توان حضور در آزمایشگاه را ندارند، آزمایشگاه ماهان دارای تیم نمونه‌گیری در خانه است. برای سفارش و هماهنگی در این خصوص، با شماره تلفن ۰۴۴۳۳۴۸۳۴۳۴ تماس بگیرید.

در صورتی که پزشک شما مشخص نکرده است، توصیه می‌کنیم 10 تا 12 ساعت ناشتا باشید. توجه داشته باشید که ناشتا بودن بیشتر از این میزان نیز می‌تواند در نتیجه آزمایش تأثیر منفی داشته باشد.

بله. برای هماهنگی بیشتر، پیش از مراجعه حضوری با تیم پذیرش آزمایشگاه تماس بگیرید.

بهتر است درست پیش از نوبت شیردهی بعدی به آزمایشگاه بروید، مثلا اگر با فواصل 6 ساعته به نوزاد خود شیر می‌دهید، پنج‌ونیم ساعت پس از شیردهی نمونه‌گیری شود.

مصرف برخی داروها در نتیجه بعضی از تست‌ها اثر منفی دارد و می‌تواند باعث تغییر نتیجه شود. اما در این خصوص لازم است حتماً از پزشک معالج خود سؤال کنید تا اطمینان حاصل شود قطع داروها لازم است و زیانی برای شما ندارد.

ورود به سیکل ماهانه می‌تواند موجب تغییر برخی مواد در خون شما شوند، مانند کلسترول، فسفات، آهن و … بنابراین لازم است پیش از انجام تست، از این بابت اطلاع حاصل کنید.

خیر. برای این آزمایش‌ها توصیه می‌شود اولین ادرار صبحگاهی را جمع‌آوری نمایید.

برای بزرگسالان، نمونه ادرار 20 الی 30 میلی‌لیتر و برای کودکان 10 الی 20 میلی‌لیتر لازم است.

نمونه ادرار جمع‌آوری‌شده برای تست کشت ادرار باید ظرف کمتر از یک ساعت به آزمایشگاه رسانده شود. نمونه مدفوع نیز باید در اسرع وقت به آزمایشگاه تحویل گردد.

هر لابراتوار برای انجام یک آزمایش واحد، ممکن است از دستگاه و کیت آزمایش خاصی استفاده کند که نرمال‌ها و نتایج مختلفی دارند. علاوه بر این، ممکن است شرایط بیمار در روزها و ساعات مختلف، متفاوت باشد. همچنین احتمال خطا در روند نمونه‌گیری و سنجش تست وجود دارد.

چرا آزمایشگاه ماهان؟

mahanlab-s-i-1-01

آزمایش پیوند اعضا
تنها آزمایشگاه خصوصی تست پیوند اعضا و مغز استخوان

mahanlab-s-i-1-02

تست PCR کرونا
مرکز خصوصی انجام آزمایش PCR کرونا در ارومیه

mahanlab-s-i-1-03

نمونه‌گیری در منزل
انجام نمونه گیری در خانه با رعایت کلیه استانداردها

mahanlab-s-i-1-04

دسترسی آسان
دارای پارکینگ اختصاصی داخلی، مستقر در مرکز شهر

mahanlab-s-i-1-05

تجهیزات نوین
بکارگیری آخرین تجهیزات و دستگاه‌های آزمایشگاهی

mahanlab-s-i-1-06

تجربه بین‌المللی
دارای شعب خارجی در سلیمانیه، بغداد و تاجیکستان