جوابدهی آنلاین

آزمایشگاه ماهان

آزمایشگاه ماهان با تجربه چندین ساله در داخل و خارج از کشور، یکی از مراکز متمایز آزمایشگاهی در ارومیه با پرسنل متخصص و تجهیزات نوین است و در درمانگاه فرهنگیان واقع در خیابان کاشانی ارومیه پذیرای شهروندان گرامی ارومیه و شهرهای همجوار است.
آزمایش Interferone Gamma Release Assay(IGRA)

نام فارسی -
نام اختصاری آزمایش IGRA
نام روش اندازه گیری الايزا
نام های مشابه Interferone Gamma Release Assay(IGRA)
کد ملی آزمایش ٨٠٣٦٨٢
نوع نمونه لوله ويژه/داخل هر لوله ١ ميلي ليتر خون تام ريخته شود.٣ عدد لوله:درب قرمز>TB ANTIGEN/درب بنفش>MITOGEN/درب طوسي>NIL
حجم نمونه هر لوله ١ميلي ليتر
کمترین حجم نمونه هر لوله ١ميلي ليتر
نیازهای همراه نمونه نام و نام خانوادگي، نوع نمونه
راهنمای جمع آوری نمونه داخل هر لوله ١ ميلي ليتر خون تام ريخته و فورا ارسال شود/در صورتي که شرايط ارسال وجود ندارد.بعد از نمونه گيري هر ٣ لوله را به مدت ١٦ تا ٢٤ ساعت در دما ٣٧ درجه انکوبه مي کنيم/سپس به مدت ١٥ دقيقه ودور ٢٠٠٠ تا ٣٠٠٠ سانتريفوژ نموده و پلاسما را جدا کرده و در ٣ لوله مجزا که روي هر لوله مشخصات و رنگ لوله اصلي درج شده است ريخته مي شود و به دماي ٢٠- انتقال مي يابد.
اطلاعات لازم از بیمار سن بيمار
معیار رد نمونه هموليز شديد.
پایداری در دمای اتاق °١٨c تا °٢٥c -
پایداری در دمای یخچال °٢c تا °٨c به صورت معمولي پس از نمونه گيري در دماي يخچال پايداري ندارد/اما پس از جداسازي با شرايط ٢٨ روز پايداري دارد.
پایداری در دمای فریزر °٢٠c- > به صورت معمولي پس از نمونه گيري در دماي فيريز پايداري ندارد/اما پس از جداسازي با شرايط ٣ ماه پايداري دارد.
آمادگی لازم قبل از نمونه گیری -
تفسیر بالینی

تعيين وجودINF ٨وابسته به عفونت هاي مايکوباکتريوم توبرکلوزيس

مقادیر مرجع

بازه سنی : از 1 روز تا 150 سال
Negative

احتیاط‌ها ١. عدم رعايت شرايط صحيح جمع آوري و نگهداري نمونه ،٢. عدم رعايت شرايط صحيح نگهداري محلولها و کيت ،٣.خرابي تجهيزات و نداشتن تاريخ کاليبراسيون معتبر
مدت زمان انجام آزمایش -
مدت زمان نگهداری نمونه پس از انجام آزمایش پس از انجام قابل نگهداري نمي باشد.
جوابدهی اضطراری -

انجام آزمایش در ارومیه

برای سفارش این آزمایش در آزمایشگاه ماهان ارومیه می‌توانید با پذیرش آزمایشگاه با شماره تلفن 04433483434 تماس بگیرید و هماهنگی‌های لازم را انجام دهید. همکاران ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما در این زمینه هستند.

© طراحی و پیاده‌سازی دایرکتوری الفبایی آزمایش‌ها توسط تدبیرنگر به سفارش آزمایشگاه ماهان